Management & Employee's  12/11/14 3:05:00 PM

Great Bend Office

Frank Riedl- General Manager 

Dennis Neeland-Operations Manager

John Sullivan-Controller

Matt Penka-Grain Merchandiser

Rosie Meier-Grain Accounting

Samantha Francis-Accounts Payable

Linda Cannon-Accounts Recievable

Kristy Scheck-Trucking Secretary

Amy Neeland- Website Design & Maintenance/Inventory Control

Emily Bowers-Office Assistant



Great Bend Farmstore

Chad Guesnier-Farmstore Manager/Feedmill

Garrett Berry-Salesman/Warehouseman

Truman Shearrer-Salesman/Warehouseman


Great Bend Elevators & Feedmill

Doug Crook-Area Supervisor

Mike Reimer-Elevator Superintendent

Raul Perez-Elevator Operator

Julio Heredia-Elevator Operator

Jaime Nieto-Feedmill Operator

Salvador Perales-Elevator Operator

Jose Hernandez-Feed Mill Operator/ Feed Truck Driver

Darren Lang- Feed Truck Driver



Area Seed Department


Jeff Mauler-Regional Manager, Seed Specialist

Ronald Miessler-Seed Sales

Jake Duetsch-Seed Sales


Adam Schwager -Warehouseman



Great Bend Ampride

Shelley Robinson-Store Manager



Bulk Fuel

Larry Moeder-Manager

Stan Billinger-Fuel Delivery

Naomi Raab-Secretary


Carl Staub-Fuel Delivery

Charles Burt-Fuel Delivery

Matthew Petersen-Fuel Delivery

Dalin Satterlee-Fuel Delivery



Agronomy Production Specialist

Scott Nienke

Cammie Vaupel

Christopher Staub

Marvin Pipes


Fertilizer

Marvin Rose-Crop Production Manager

Gabe Polson-Assist. Crop Production Manager

Junior Welsch-Crop Production Operations Director

Sheila Nather-Crop Production Administrative Assistant

Stefanie Herter-Crop
Production Administrative Assistant

Leroy Tiemeyer-APS Assistant

Shane Rodie-Dry Fertilizer Warehouseman

Alvin Munz-Applicator

Joel Carpenter-Chemical Warehouseman

Tim Scheuerman-Tender Truck Driver

John Loesch-Applicator

Martin Mitchell-Tender Truck Driver

Greg Savoie-Applicator

Andrew Holinde-Applicator

Jamey Nelson-Dispatcher

John Price-Applicator

Austin Riley-Applicator


Chase Welsch-Applicator

Drew Simpson-Applicator

Ryan Doyle-Applicator

Audra Nuckolls-Office Help

Mark Bowers-Mechanic



Pawnee Rock

John Falk-Branch Manager


Lesa Wondra-Secretary

James Brackbill-Elevator Operator

Ricky Wolff-Elevator Operator

Steve Shearrer-Elevator Operator



Ellinwood

Alan Schneweis-Branch Manager

Michelle McFarren-Secretary

Paul Fullbright-Elevator Operator

Charles Koelling-Elevator Operator



Albert

Rod Cushenbery-Branch Manager

Rhonda Blazek-Secretary

Gary Deines-Elevator Operator

Chuck Wegner-Elevator Operator



Boyd

Ryan Smith-Elevator Operator

Curtis Smith-Elevator Operator




Seward

Edwin McLeish-Branch Manager

William Hudson-Elevator Operator


Alex Roth-Elevator Operator

Gerald Strobel-Elevator Operator




Radium

Clayton McAllister-Branch Manager

JoAnn Clark-Secretary

Marty Shank- Elevator Superintendant

Denny Miller-Elevator Operator

Gary Ryan-Elevator Operator

Lynn Krampe-Tender Truck Driver


Don Taylor-Warehouseman

 
Copyright DTN. All rights reserved. Disclaimer.
Powered By DTN